SUI KOMESINA O SULUFAIGA

Maualaivao Pepe Seiuli

O Maualaivao sa fanau ma ola a’e i totonu o Samoa, sa iai i le Ofisa o Komesina o Sulufaiga i le tausaga 1992 ina ua faatuina le Ofisa i le Maota Fono tuai a le Palemene.

E fesoasoani i le Komesina o Sulufaiga i le faatautaia o suesuega faasaga i matagaluega a le malo ma faalapotopotoga e faatatau i faitioga mai tagata lautele i mataupu e fesootai ma pulega le lelei. O Maualaivao e nafa ma le Komesina o Sulufaiga ma le pulega a le Ofisa ina ia mautnioa le lelei ma le faagaioiga o galuega faatino a le Ofisa.

Ae le’i faigaluega mai i le Ofisa Komesina o Sulufaiga, sa avea o se Ofisa Sili – Faufautua i le Komisi o Tagata Faigaluega a le Malo, e feagai ma mataupu o Talosaga apili mo tagata lautele. Sa avea foi o ia ma faufautua mo le Komisi i apili e faasaga i le lē siitia o tulaga faigaluega, tofiga ma amio pulea. sa avea foi ma se Ofisa Sinia i le Matagaluega o Tiute ma Tupe Maua.

Matou Aufaigaluega

Vaega o Pulega Lelei

Fuimaono Vaiao Eteuati

Fa'atonu - Pulega Lelei
v.eteuati@ombudsman.gov.ws

Tupuola Toetu Isaako Tuia

Ta'ita'i o Su'esu'ega
toetu.tuia@ombudsman.gov.ws

Tiumalu Iuogafa Sooialo

Ofisa Sinia o Su'esu'ega
iuogafatolaiula.sooialo@ombudsman.gov.ws

Matou Aufaigaluega

Vaega o Aia Tatau o Tagata Soifua

Loukinikini Vili

Fa'atonu - Aia Tatau o Tagata Soifua
loukinikini.vili@ombudsman.gov.ws

Charles Dean

Ofisa o Tulāfono & Su'esu'ega
charles.dean@ombudsman.gov.ws

Vaelei Apulu Ioasa

Ofisa Sinia o Aiā Tatau o Tagata Soifua
@ombudsman.gov.ws

Matou Aufaigaluega

Vaega o Su'esu'ega Fa'apitoa

Lagafuaina Tavita

Fa'atonu - Su'esu'ega Fa'apitoa
lagafuaina@ombudsman.gov.ws

Taalo Leota Taalo

Ta'ita'i o Su'esu'ega
taalo.leota@ombudsman.gov.ws

Nepa Papalii

Ofisa Sinia o Su'esu'ega
nepa.papalii@ombudsman.gov.ws

Matou Aufaigaluega

Vaega o Fa'alauiloa & Feso'ota'iga

Tracey L Mikaele

Fa'atonu - Fa'alauiloa & Feso'ota'iga
t.mikaele@ombudsman.gov.ws

[Vacant]

Principal Multi-media Officer
@ombudsman.gov.ws

[Vacant]

Ofisa Sinia o Fa'alauiloa & Feso'ota'iga
@ombudsman.gov.ws

Matou Aufaigaluega

Vaega o Auaunaga Lautele

Loau Davina Rasch Salanoa

Fa'atonu - Auaunaga Lautele
davinarsalanoa@ombudsman.gov.ws

Ieti Seiuli

Ofisa Sinia o Tupe
iseiuli@ombudsman.gov.ws

Rosuweti Galuvao

Ofisa Lagolago
rosuweti.galuvao@ombudsman.gov.ws

Salamasina Sanele

Ofisa Lagolago
salamasina@ombudsman.gov.ws

Ropati Sitivi

Ofisa Lagolago
ropati.sitivi@ombudsman.gov.ws

Mele Afato Taveuveu

Ofisa Lagolago